Техніка самомасажу

Розходженням від такої процедури, як класичний масаж Київ, є лише те, що самомасаж проводиться звичайно в положенні сидячи при максимально розслаблених м'язах тулуба. При остеохондрозі хребта я рекомендую наступний комплекс самомасажу. Кожен прийом слід повторити 5-10 разів. Тривалість залежить від площі хворої ділянки, стану м'язового апарату, шкірної поверхні. У середньому тривалість самомасажу становить 15-30 хвилин. Цей спосіб лікування застосовувався ще в 1-11 столітті до нашої ери в Китаї. При цьому впливі використовують ті ж зони, що і при рефлексотерапії. При цій методиці не пошкоджується шкіра, так як впливають великим чи вказівним пальцем руки, а не голками.

Методика точкового масажу полягає в ритмічному натисканні на певну область тіла. Методика кругового масажу полягає в наступному. Встановивши палець у відповідній точці, роблять кругові маніпуляції, зрушуючи шкірні покриви від підлягаючих фасцій в режимі два обороти в одну секунду. Палець повинен постійно перебувати над однією точкою і в міру обертання поступово занурюватися в тканину. Вплив повторюють 3-4 рази, щоразу повертаючись у ісходне положення. Точковий масаж на дому проводиться під контролем лікаря. Є спеціальні карти, де показано розташування біологічних точок, на які необхідно впливати при остеохондрозі хребта.
Такий масаж застосовують, щоб усунути м'язові спазми і тугоподвижність в зв'язках, збільшити рухову амплітуду хребетного стовпа, домогтися виправлення його викривлень і порушень постави.
У гострий період захворювання доцільно щадити травмований орган, дотримуватися постільного або напівпостільного режиму. Лікувальна гімнастика, при цьому, носить характер гігієнічної. У комплекс слід включати найбільш прості вправи, які виконуються без зусиль, з обмеженою амплітудою руху в суглобах кінцівок і хребетного стовпа. У міру стихання болю обсяг рухів можна збільшити за рахунок введення процедур з великою м'язовою напругою.
У гострий період захворювання я рекомендую комплекс процедур в сукупності з медовий масаж в домашніх умовах Київ, які легко можна знайти в спеціальних методичках.