Відновлення працездатності при травмах

Працездатність при пошкодженні грудини відновлюється через 5-6 тижнів. При переломі ребер необхідно провести знеболення області перелому, фіксацію грудної клітки циркулярними турами липкого пластиру і м'якою пов'язкою, що накладається в фазі максимального видиху. В ліжку хворому надають положення напівсидячи. При плевропульмональному шоці показана шийна вагосимпатическая новокаїноваблокада по Вишневському і баночний масаж в домашніх умовах Київ. При гемотораксе кров з грудної порожнини відсмоктують через 2-3 дня після травми. При відкритому пневмотораксі відсмоктують повітря з плевральної порожнини, вшивають дефект і проводять необхідні реанімаційні заходи.

Після цього накладають оклюзійну асептичну пов'язку на область рани і протягом декількох днів продовжують відсмоктувати повітря з плевральної порожнини за допомогою постійної гумової трубки, введеної через троакар в грудну порожнину і з'єднаної герметично з пиловідводним апаратом. Залежно від тяжкості ушкодження, завдяки проведенню спортивний масаж на дому, працездатність відновлюється вже через 2-6 тижнів.

Можна використовувати гіпсову шину, фіксуючи кінцівку на клиноподібної подушці. Через два тижні шину знімають, кінцівку залишають тільки на клиноподібної подушці, призначають лікувальну гімнастику до повної консолідації відламків, після чого подушку також знімають.

При значних випаданнях сегмента міжхребцевого диска в тіло хребетного каналу в поперековій зоні відбувається мимовільне сечовипускання, дефекація і інші патології. У разі поразки зв'язкової системи нашого хребта (у підсумку погіршення його функції) може виникнути чужа нашому хребту зміщуваність (патологічна рухливість), тобто зрушення хребців. Така ж ситуація відбувається при патологеском процесі міжхребцевих сегментів, - дифузне ослаблення функції диска. Після зняття корсета паралельно з лікувальною фізкультурою виконують масаж спини Київ.