Дослідження пульсу при зборі анамнезу

Основними ознаками нестачі функціонального стану організму є: загальмована свідомість, відхилення психологічного стану, коливання в емоційному аспекті, фізична і психічна астенія, ослаблення м'язів, млявість рухів. Пульс при цьому незначний, м'який, повільний, слабкий. Дихання поверхневе, повільне, з різними параметрами коливань і позовів. Відношення кількості подихів до числа ударів пульсу в хвилину в середньому становить 1/4.

Місця і методи впливу у кожного пацієнта, при його лікуванні тайський масаж Київ і діагностиці, використовуються різні, в залежності від знаходження першопричини захворювання.

Для найбільш адекватної постановки анамнезу може досліджуватись пульс. Це своєрідне дослідження, яке удосконалювалось протягом багатьох сотень років, представляє великий інтерес і в наш час. Адже воно дає можливість більш цілеспрямовано проводити сучасні, досить досконалі лабораторні та інструментально-апаратні дослідження хворого.

На Сході також велике значення надається такому дослідженню пульсу. Навіть в наші дні, незважаючи на впровадження
в медичну практику електронно-діагностичної апаратури, методи пульсової діагностики залишаються в числі найбільш важливих способів дослідження. А для лікарів, що займаються акупунктурою, він є головним як в діагностиці, так і в лікуванні. З цього приводу народне прислів'я Сходу говорить, що заняття голковколюванням без володіння пульсової діагностики, рівносильно плаванню в океані без компаса.

У багатьох сучасних роботах, що проводяться відомими остеопатами і кінезітерапевтами, як підтвердження вище описаного материалу, вказується, що будь-яке лікування необхідно починати з правильної постановки діагнозу, і тільки потім проводити розбір ланцюжка патологічної ланки, починаючи з ключової причини.

Сучасна західна медицина знає цілий ряд захворювань, для яких характерний певний вид пульсу; свого часу цьому надавалося велике значення як для лікування міофасціальний реліз, так і для прогнозу. В даний час у зв'язку з впровадженням інструментальних методів дослідження пульсова діагностика вичерпується мінімальним числом показників; всі знання про пульс, які були століттями накопиченими древньою медициною, стали зникати з західної медичної літератури.

У східній медицині пульсова діагностика продовжує удосконалюватися і в сукупності з іншими методами дослідження приносить велику допомогу лікарю-практику.