Позначення акупунктурних точок
Завдяки діям голкорефлексотерапевта і вертебролог в Києві виявляється тонізуюча дія на загальні функції всіх Ян-органів при виявленному відносному переважанню функцій Інь органів.
При тонізації точки Хуей-інь посилюються функції Інь-органів у всіх каналах, а при тонізації точки Чан-цян - функції Ян-органів у всіх каналах. Точка припливу, або входу, енергії знаходиться на своєму каналі. Через неї енергія надходить в канал з попереднього каналу.
При нумерації точок вона не завжди знаходиться під першим номером. Метод впливу на неї не залежить від стану енергетичного балансу в каналах.
Точка відтоку енергії. Через точку відтоку, або виходу, - енергія надходить в наступний канал. Вона знаходиться в самому кінці.
У деяких роботах західних шкіл акупунктури початком шляху енергії вважаються серцевий канал і його перша точка (С.1.Цзі-цюань), в інших роботах початковим каналом вважаються канал легких і його перша точка (Р.1.Чжун-фу). Перше і друге припущення є чисто умовними, так як послідовність каналів в загальній системі «великій циркуляції» залишається непорушним.
У європейській літературі і остеопатія Харків назву каналів і точок прийнято писати у вигляді транскрипційного позначення китайських ієрогліфів на тій чи іншій мові (англійській, французькій, німецькій). Поряд з ним також застосовується система телефонних індексів з буквено-цифровим позначенням точок, по якій канал позначається буквами скороченої назви по органу, а точки - цифрою по ходу енергії в каналі.
Покажчик основних точок наводиться у відповідних додатках, а їх розташування на ділянках тіла по каналах - на акупунктурних малюнках. На територіях країн колишнього Радянського Союзу канали називалися по органу російською мовою, а точки - на китайській мові в російській транскрипції.