Важливість дихання при виконанні вправ

Як кисень надходить з течією крові до всіх частин тіла, беручи участь у будові й відновленні їх, так і прана струменить до всіх частин нервової системи. Ми знаємо, що остеопат Київ, який практикує духовні практики, отримує більшу частину енергії з повітрям, тому нам легко зрозуміти важливість процесу дихання і у виконанні вправ. Хто регулярно і систематично займається відповідними дихальними вправами, той може відчувати, як його тіло поглинає прану.
Коли людина вдихає, то вбирає в себе прану і відкладає її в різних нервових центрах, зокрема в сонячному сплетінні. Чим більше прани ми в себе вбираємо, тим більшою буде наша життєздатність. У практиці пранаями велику роль відіграє розум, тому дуже важливо свідомо дотримуватися всього того, що зв'язане з феноменом дихання.
На Заході є багато шкіл, у яких навчають правильному диханню заради фізичного здоров'я. Навіть вагітних навчають у відповідні тижні вагітності дихальним вправам, які також подібні до застосовуваних йогинами вправам. Таким чином майбутню матір готують до пологів. Під час народження дитини жінка разом з кожним стисканням вдихає в певній послідовності і затримує дихання.
Цей акт дихання полегшує біль, і немовля народжується природнім шляхом, без застосуванню допоміжних засобів. І мати знаходиться свідомою у кожний данний момент пологового процесу, що супроводжує  безболісну появу дитини на світ.
Йогини та біоенерготерапія в Києві заявляють, що звичка правильно дихати, разом із природнім харчуванням, відродила б людство, і від таких хвороб цивілізації, як гіпертонія, серцеві недуги, астма, туберкульоз тощо. Залишилися б тільки назви в словнику медичних термінів. Крім фізичного удосконалення, завдяки пранаямі можуть зростати сила волі, самоконтроль, сила зосередження, поліпшуються моральні якості і навіть стимулюється духовна еволюція людини.