Активні точки в нашому тілі

Різні ділянки і окремі сегменти поверхні тіла мають зв'язок з відповідними внутрішніми органами і їх мотильністю. Такий взаємозв'язок встановлений ​​емпіричним шляхом в результаті розробленої теоретичної топографії активних точок по умовно прийнятим в остепатія Одеса лініям і меридіанах.
Вона підтверджена аналізом клінічних досліджень захворювань не тільки в емпіричній східній, а і в сьогоднішнй європейській медицині.
Встановлено, наприклад, що при захворюванні, скажімо, внутрішніх органів, певні симптоми виникають в тому чи іншому місці на поверхні шкіри: озноб, оніміння, охолодження, зменшене або збільшене виділення поту, поява пігметних плям, веснянок, екзема, гусяча шкіра і т.п.
Таким чином, між внутрішніми органами і поверхнею шкіри тіла постійно здійснюється тісний прямий і зворотній зв'язок.
Більш докладно про термінологію пов'язану з меридіанами і їх різними взаємозв'язками між собою і внутрішніми органами описують автори в спеціальній китайській та східній літературі.
Але не дивлячись на їх реальне існування, вони важко представляються, знаходяться і відчуваються.
Коротше кажучи, всі відомі нам меридіани є канали, по яких проходить дев'ять енергій. У східній медицині необхідні для людини енергії викликаються певною холістичною силою, за допомогою якої подаються в зазначені зони основні і допоміжні динамічні припливи, які дають гармонійний рух організму.

Для кожного органу існують спеціальні активні точки. Правильний і точний вплив на ці точки сприяє підтримці органу в отимальній функціональності, рухливості і формі.
Для певного сегмента в нашому організмі також існують індивідуальні розташування активних точок. Так що грамотне визначення остеопатія Харків розташування тієї чи іншої активної точки визначає професіоналізм даного фахівця і адекватність його лікування даної патології.