Перебіг інфекційних артритів
Інфекційні артрити.
Інфекційні артрити загострюють гострі кишкові захворювання (гострий холецистит, ентероколіт) з подальшим - через 7-10 днів - реактивним асиметричним ураженням ліктьових, міжхребцевих, колінних, променезап'ясткових і крижово-клубових суглобів. Нерідко уражаються окремі частини плюснефалангових, акроміоключічних і грудино-ключично зчленування, спостерігаються тендовагініти в променезап'ясткових, плечових і гомілковостопних суглобах. Тривалість протікання гострої фази інфекційного артриту залежить від грамотності проведення остеопатії Одеса, і зазвичай триває не більше 10-14 діб. Як правило, відзначаються субфебрилітет, помірний лейкоцитоз, підвищення анкілолглобулінов, збільшення ШОЕ до ЩУ 30 мм / год. Зараження відбувається аліментарним шляхом і, по видимому, пов'язане з вживанням овочів.
У хронічній фазі у таких хворих виявляються випадки ревматоїдного атріти, ревматизму, псоріазу.
У хворих спостерігаються різноманітні шкірні висипи, дерматити, еритема, лихоманка, міалгії, ураження сітківки ока, зіву, уретри, міокарда. Тривалість інфекційного артриту - до 12-16 тижнів, одужання зазвичай повне, але можливі носійство інфекції і розвиток типового запалення суглобів. При анамнезі виявляється значна інфекція в калових масах, а також запальна реакція певних антитіл в рідинних середовищах, які властиві для високого титру (приблизно 1: 200). Можливі артрити при інфікуванні і тісному контакті з хворим.
При туберкульозі частіше уражаються колінні, тазостегнові зчленування і суглоби стоп. Діагностиці допомагають наявність туберкульозу в анамнезі, позитивні туберкулінові проби, виділення мікобактерій при посіві суглобового випоту, ефект від туберкулостатичної терапії. У разі виявлення ключових порушень при діагностиці остеопатія Житомир, направляють на рентгенологічне обстеження. В процесі можуть виявлятися кісткові секвестри. При вісцеральному туберкульозі може виникати і імунокомплексний артрит Понсе; при цьому, як правило, уражаються суглоби стоп і кистей, плечові суглоби і колінні зчленування.