Об'єктивне обстеження організму

Так, для хворого з пухлиною шлунка, типові виснажений вигляд, землистий колір шкіри; при активному ревматизмі, системний червоний вовчак характерні рум'янець на обличчі, інфантильність статури; при раку головки підшлункової залози - яскраво-шафранова жовтяниця - інформує мануальний терапевт Київ. При коарктації грудної частини аорти відзначаються гіпертрофія м'язів плечового пояса і гіпотрофія м'язів ніг.

Багато про що говорить положення хворого в ліжку. Хворобливі відчуття нерідко змушують приймати вимушене положення: сидячи в ліжку з опорою на руки - при серцевій і бронхіальній астмі; лежачи на спині з підтягнутими до живота ногами - при «гострому животі»; лежачи на боці з приведеними ногами і закинутою головою - «поза лягавої собаки» - при цереброспінальном менінгіті. Вимушене колінно-ліктьове положення («поза магометанина») характерно для випітного перикардиту, неспокійність - для ниркової коліки.
У важких хворих необхідно визначити і відзначити в медичній карті або напрямку стан свідомості - ясна свідомість, легке оглушення (ступор); глибоке затьмарення (сопор); повна втрата свідомості - кома, - остеопатичне лікування Київ. Збудження може проявлятися у вигляді буйного марення з галюцинаціями при алкогольному делірії (білій гарячці), іноді при двосторонній крупозноїпневмонії, тифах, печінкової недостатності, а також у вигляді тихого марення (бурмотіння окремих слів чи звуків), що буває при крововиливах у мозок . Запах видихуваного хворим повітря допомагає в діагностиці: так, при діабетичній комі відзначається запах ацетону, при гангрені легкого - важкий гнильний запах, каловий запах властивий непрохідності кишечника, запах аміаку -уремії. Відчуття запаху алкоголю має насторожити фельдшера: алкогольна інтоксикація може повністю замаскувати наявне внутрішнє захворювання.
Не варто забувати і про таку необхідну процедуру, як акупунктурний масаж додому Київ, але перед процедурою потрібно обов'язково провести вимірювання температури тіла.