Діагноз для подальшого лікування

Діагностичне (епідеміологічне) значення для мануальний терапевт в домашніх умовах має виявлення інфекційного гепатиту у минулому. Треба уточнити переносимість гемотрансфузій у минулому.

Велике значення має сімейний анамнез. Особливо важливо виявити наявність у родичів ревматизму, туберкульозу, хронічної пневмонії, гіпертонічної хвороби та інших спадково обумовлених захворювань (цукрового діабету, гемолітичних анемій, гемофілії і так далі).

Обов'язково треба уточнити непереносимість ліків, запахів, яких-небудь харчових продуктів. Слід з'ясувати наявність тих або інших професійних порушень у хворого.

Отримані в ході розпитування відомості дозволяють сформулювати попередній діагноз, що направляє хід подальшого проведення рефлексотерапія вдома Київ об'єктивного обстеження. Зрозуміло, хворого не слід травмувати діагностичними припущеннями ("не виключений інфаркт міокарду" і т. д.). Тільки після закінчення дослідження слід повідомити родичам попередній діагноз, а хворого попередити про необхідність госпіталізації або лікування.

При захворюванні печінки страждає, в першу чергу, жовчний міхур, - а це, у свою чергу, веде до порушення функцій і роботи наших суглобів (слідством чого і може бути виникнення різних артропатій, артрозу, артритів).

Артропатії - майже обов'язковий компонент клініки колагенозів; вони обумовлені в переважній більшості випадків имунокомплексним васкулітом синовіальної оболонки; клінічно при цьому може спостерігатися і моноартрит.