Навички пульсової чутливості

Визначення глибокого рівня пульсу нагадує методику вимірювання артеріального тиску. В даному випадку діагностики, дитячий остеопат Київ, дану артерію притискає пальцем в напрямку променевої кістки, до зникнення пульсу (це приймається за вихідне положення). Потім тиск послаблюється до моменту появи стійкої пульсації, яка відчувається у вигляді пульсуючої точки. Це положення пальця на артерії буде відповідати глибокому рівню
пульсу.
Практичне освоєння знаходження позицій і рівнів пульсу на променевій артерії зап'ястя є одним з важливих елементів пульсової діагностики.

Ще раз слід нагадати, що в першій позиції рівні пульсу промацуються вказівним пальцем, у одинадцятій позиції - середнім пальцем, в ... позиції - безіменним пальцем.

Як вже зазначалося вище, кожному з дванадцяти радіальних пульсів відповідає свій орган і його канал.

У відповідних таблицях показані їх взаємовідношення і взаємне розташування, знання яких необхідно практикуючому лікарю.
Надалі при дослідженні пульсу необхідно розрізняти шість основних видів пульсу: поверхневий і глибокий, рідкісний і частий, повний і порожній. Крім основних пульсів існують і інші види: вільний і терпкий, довгий і короткий, непомітним і тонкий, великий і прихований, струнний і слабкий, лукоподібний і шкіряний, напружений і розсіяний, м'який і міцний та інші. Найбільш часто зустрічаються зазначені основні види пульсів.

З них і рекомендується починати вивчення пульсової діагностики. Як зазначалося вище, повний пульс відображає стан гіперфункції органу і надлишок енергії в каналі; порожній або слабкий пульс відображає гіпо-функцію органу, недолік енергії в каналі.

Для тренування відчуття пальцями повноти або порожнечі пульсу консультація краніосакрального терапевта в Києві рекомендують використовувати м'яку еластичну гумову трубочку діаметром О,3-0,4 см, через яку під різним тиском пропускається рідина. При цьому перепади тиску з різними параметрами будуть відчуватися оператором в залежності від ступеня його підготовленості. Найголовніше це постійний режим тренувань і результат вже з'явиться незабаром. А задоволені і радісні пацієнти в слідстві такої грамотної діагностики принесуть додаткову мотивацію лікарю у розвитку своїх навичок!