Постановка пальців для визначення пульсу

Дослідження пульсу при діагностичному дослідженні і при лікування тригерних точок в Києві починається з визначення пульсових позицій (спочатку на лівій, а потім на правій руці). Для чого необхідно тильну сторону зап'ястя покласти в долоню іншої руки і пальцями обхопити зап'ястя так, щоб
подушечки кінцевих фаланг лягли на променеву артерію. При цьому середній палець повинен розташовуватися на виступі променевої кістки, на рівні шиловідного відростка, вказівний палець - на складці зап'ястя, безіменний палець - з іншого боку від середнього пальця.

Місце розташування вказівного пальця буде першою позицією, середнього пальця - другою позицією, безіменного пальця - третьою позицією. У осіб невисокого зросту ця відстань на зап'ясті більш вузька і пальці притискаються один до одного тісно. У високих осіб відстань між позиціями пальцями буде кілька вільніше.
Позиції розташування пальців показані на зображеннях відомих інтернет ресурсів, тому завжди можна самостійно подивитися і навчитися правильній постановці.

При дослідженні пульсу рекомендується строго дотримуватися однообразного розташування пальців, при цьому ніякого спрощення не допускається. Знаходження позицій зазвичай не викликає труднощів,  дещо складніше визначаються рівні пульсових позицій. Як показує практика і навчальний семінар по остеопатії Київ зручніше починати з визначення поверхневого рівня пульсу першої позиції. Перед цим кожен з названих пальців повинен чітко відчувати пульсацію, що вказує на їх правильне розташування на променевої артерії. Як тільки це буде виконано, тиск на артерію припиняється і пальці, не змінюючи положення, вільно лежать на шкірі зап'ястя.

Для визначення поверхневого рівня пульсової вібрації, починаючи з першої, відповідним пальцем проводиться легкий тиск на артерію. Тиск виробляється локально, до появи стійкого відчуття пульсації під пальцем. Це положення пальця буде відповідати поверхневому рівню пульсу.