Рефлексотерапевтичне обстеження пацієнта

При проведенні клінічного обстеження з метою діагностики організму або виявлення супутнього захворювання лікар вертебролог Київ і фахівець зі східної медицини приділяють велику увагу опитуванню і огляду хворого. При розмові з пацієнтом спостерігають на його реакцію і поведінку.

Огляд хворого включає промацування точок тривоги, які розташовані на вентральній поверхні тіла. Для певного органу є особлива точка. Якщо немає патології або порушення будь-якого сегмента - тоді в локальній ділянці не з'являються своєрідні маркера. Але це не завжди так і є винятки.

Метою огляду є не тільки діагностика захворювання за визначенням стану функції органів, тобто "надлишку" або "нестачі" енергії в них. Одним з методів по визначенню стану функції органу є дослідження температурних рефлекторних зон каналів.

Якщо рефлекторна зона в порівнянні з сусідніми ділянками шкіри більш холодна, то це вказує на знижену функцію органу; якщо ж рефлекторна зона в порівнянні з оточуючими ділянками шкіри тепліше, то це вказує на гіперфункцію органу. Таких зон дванадцять, кожна з них відповідає певному органу і внутрішньому стану або емоції.

Підводячи підсумки обстеження пацієнта, визначають загальний стан організму, який може характеризуватися підвищенням або пониженням функцій органів і систем. У науці східної медицини і краніосакральна терапія Київ це розглядається як надлишок і недолік енергії в каналах. Основними ознаками надлишку функціонального стану організму є розумове і емоційне збудження, підвищена фізична активність, схильність до приливів крові, наявність гострого болю.

З боку кісткової і м'язової системи визначається напруга м'язів, різкі і швидкі рухи. Пульс повний, твердий, швидкий, імпульсивний, напружений, гострий. Дихання глибоке, кілька прискорене, відношення кількості подихів до числа ударів пульсу в одну хвилину становить 1/4.