Активізація нервової системи через духовні вправи
ДІЯ ПРАНИ НА НЕРВОВУ СИСТЕМУ
По обидва боки хребетного стовпа є два нервові потоки, а через спинний мозок проходить порожній канал, що називається сушумна. В основі цього каналу розташована кундаліні, або зміїна сила.
Коли завдяки пранаямі, зосередженню та вісцеральна терапія в Києві згорнута в кільце сила кундаліні пробуджується, вона намагається прокласти собі шлях крізь канал. Піднімання її від нижчих нервових сплетінь до вищих супроводжується відкриттям пластів розуму, і йогин отримує багато сил і здатність до проникливості.
Коли ж кундаліні доходить до останнього, найвищого центру мозку — сагасрара чакри (тисячопелюсткового лотоса), душа йогина відокремлюється від тіла та розуму, звільняється від усіх обмежень часу і простору. Йогин усвідомлює свою вічність і втішається блаженством надсвідомого стану.
Завдяки пранаямі йогини відкривають у хребетному стовпі канал сушумни, який закритий у нижньому відділі, що розташований біля крижового сплетіння. Сплетіння, які мають свої центри в спинному мозку, можуть відповідати чакрам у сушумні. Ми нагадаємо, що розрізняють 2 дії нервових течій: одна — доцентрова, або чутлива, яка несе відчуття всередину, до мозку, і друга — відцентрова, або рухова, спрямована від мозку назовні. Той центр, який керує дихальною системою, здійснює контроль над обома нервовими течіями.
Через 10 наді (тонких нервових трубок) течуть нервові імпульси, або прана. Головні з них — іда, пінгала та сушумна. У свою чергу, сушумна, яка міститься в хребетному стовпі, для йогинів найважливіша. Вона відіграє велику роль у пранаямі. За допомогою відповідної пранаями, зосередженню та точковий масаж, йогини свідомо відтягують прану з іди та пінгали і подають її до сушумни, яка потім активізується. Коли іда та пінгала наді позбавляються життєвої сили внаслідок дії сушумни наді, йогин не бачить різниці між днем та ніччю. Коли ж сушумна працює, йогин може переступити межі часу і простору.
Ми маємо зрозуміти, чому для того, щоб примусити сушумну діяти, вивчається пранаяма. Мозок отримує всі відчуття через нервові волокна. Так само й усі послання мозку передаються через нервову систему до периферійних частин тіла.