Практика по самовдосконаленню

Перед початком медитації та проведення кінезітерапія Полтава, учням рекомендують, якщо вони бажають досягти швидших результатів, усунути три забруднення розуму: малу, егоїзм, вікшену, або метання розуму і аварану, або вуалюючу силу. Ці забруднення розуму можна описати так.
1. Мала, або егоїзм, це найбільше забруднення. Він є в усіх людей. Тому кожний учень, слабкий чи добре підготовлений, перед тим, як приступити до медитації, повинен провести деякий час у служінні іншим, не думаючи про винагороду.
2. Вікшена шакті, або метання розуму. Розум стає нестійким через забрудення, і, як слідство, не може зконцентруватись. Йогівський метод припинення цього метання полягає в йогівському диханні (дивись розділ «Дихання», вище в порадах цього сайту), побожності і наспівуваннях.
3. Аварана шакті, або вуалююча сила розуму,— найтяжче із забруднень. Вона затьмарює чисту свідомість «Я» і спотворює свідомість тіла. Це те забруднення (ідея свідомості тіла), якого найважче позбутися. Тому ведантична медитація і відповідь на запитання «Хто я?» допомагає усунути цю силу. Тільки тоді «Я» може засяяти.
Для пояснення значення цього великого слова «ОМ» написано цілі томи. Власне вся Веданта і вся індуська філософія спрямовані на його пояснення. ОМ містить у собі цілий Всесвіт. Немає в світі і науці кінезітерапія Чернівці, такого закону, сили чи предмета, який не вміщався б у слові «ОМ».

Спробуємо пояснити, як усі рівні буття, усі світи, всі фази існування оточуються отим словом «ОМ». Важливість цього слова буде пояснюватися з різних поглядів для того, щоб люди могли збагнути його своїм розумом, а також сприйняти серцем. І оскільки всі ми істоти раціональні, то не повинні сприймати нічого того, що не відповідає нашому інтелектові і свідомості.