Розпізнавання пухлин почечної лоханки і сечоводу

Важливу роль при лікуванні дітей з пухлиною Вільмса, особливо при наявності метастазів, грають не тільки антибіотики і хіміотерапія, але і остеопатія Одеса. З антибіотиків найбільш ефективний дактиноміцин. Застосовуються також адріаміцин, хрізомалін.

Для професійного лікування дуже важливо адекватно вийти на причину дисфункції і розпізнати характер і якість локалізованої пухлини і новоутвореня.
Пухлини ниркової лоханки і сечоводу ділять на доброякісні (папілома, рідше ангіома) і злоякісні (папілярний точний, слизоутворюючий рак, аденокарцинома і саркома). Зазвичай первинний осередок пухлини знаходиться в нирковій лоханці, а в подальшому пухлина поширюється на сечовід і сечовий міхур. Випадки первинної пухлини сечоводу зустрічаються досить рідко.
Клінічно пухлини ниркової лоханки і сечоводу проявляються макрогематурією, яка часто супроводжується утворенням великих згустків і тому призводить до ниркової коліки.

Біль і збільшення нирки спостерігається тільки при великих пухлинах, що ведуть до прогресуючого порушення відтоку сечі, гідронефрозу і приєднання інфекції. Діагностика пухлин ниркової балії грунтується на даних анамнезу, цистоскопії, гематурії, результатах цитологічного дослідження сечі і рентгенологічного дослідження. При цитологічному дослідженні з забарвленням осаду можна виявити наявність чітко змінених клітин, розростання дрібних утворень, папілом, або прояв папілярного раку.

В процесі обстеження найчастіше доводиться вдаватися до ретроградної пієлоуретерографії, на якій ці дефекти позначаються дуже прозоро і чітко. При пухлинах сечоводу, рідше при пухлинах ниркової балії, визначається дефект (іноді дефекти) наповнення і розростання, при яких масаж в медичному центрі Київ робити забороняється, з метою недопущення розсіювання пухлини по всьому тілу.

Крім того, для пухлини сечоводу характерна поява з просвіту катетера сечі, забарвленої кров'ю, як наслідок травмування пухлини елементом катетера.