Масаж передміхурової залози

Послідовність масажу передміхурової залози.

При положенні хворого на спині, - передміхурова залоза знаходиться дорсально лобкових кісток (сімфізні кістки) і сечового міхура. Відповідно дисфункція цих структур патологічно впливає на залозу. Здорова передміхурова залоза величиною два - чотири сантиметри в поперечному направлінні і два з половиною - чотири з половиною сантиметри в поздовжньому; структура її на всьому протязі еластична, межі правильні. Посередині залози визначається борозенка, що тягнеться в поздовжньому напрямку. Слизова оболонка прямої кишки над нею легко зміщується. Незмінену передміхурову залозу у маленьких дітей виявити практично не вдається. Вплинути і поліпшити її стан можливо при використанні дитячий масаж на будинок.

Масажні маніпуляції передміхурової залози потрібно проводити в спеціальному положенні хворого. Кожну частину залози масажують плавно не поспішаючи: направляють палець до верхнього кута правої частини залози і плавно впливають на неї, акуратно натискаючи на залозу, рухаючись від латеральних ділянок до серединним. Потім, таким же чином, масажують ліву частку залози, після чого кілька разів натискають посередині залози зверху вниз, відповідно перешийку, вичавлюючи секрет передміхурової залози назовні, до сечівника.

 Положення семінних пухирців визначають при пальцевому ректальному дослідженні. При діагностиці звертають увагу не тільки на величину, але і на консистенцію, болючість, змінюваність або незмінюваності слизової оболонки прямої кишки, наявність або відсутність щільних областей, інфільтрації, флуктуації, їх межі. Дослідження можна проводити при відповідному спеціальному положенні, але краще становище хворого на корточках, коли він як би сідає на палець досліджуючого. Семінні бульбашки пальпуються у вигляді довгастих нашарувань.

Бульбоуретральні залози. Ректальне пальцеве дослідження і кінезіологія в Києві дозволяє виявити і захворювання бульбоуретральних залоз. При запаленні, - їх вдається пропальпувати вказівним пальцем, вставленим в пряму кишку, і великим пальцем тієї ж руки, розташованим на шкірі ануса. Розташовуються бульбоуретральні залози по обидва боки від середньої лінії в товщі тканин попереду заднього проходу.