Терапія підшлункової залози
Теоретично обґрунтувавши венозну дисциркуляторную хвороба органів черевної порожнини професор В. В.Башняк ще в 1989 році встановив, що основним початковим механізмом цієї хвороби є зміщення підшлункової залози в напрямку сумки малого сальника.
Однак для того, щоб повернути підшлункову залозу на місце, масажних рухів буде недостатньо. Необхідна спеціальна методика, принципи, послідовність при вправленні «вивиху» підшлункової залози. Лікувальний масаж на дому Київ показаний лише після вправляння підшлункової залози. Мануальна терапія живота при венозної дисциркуляторної хвороби органів черевної порожнини рекомендується як при функціональній, так і при морфологічної стадії, а також у період загострення. Особливо ефективна мануальна терапія при функціональної стадії цієї хвороби, коли спостерігається зсув підшлункової залози вгору, тобто в сумку малого сальника.
Форма і величина сальникової сумки індивідуально різна, на що вказує професор К.І. Кульчицький та співавт. (1989 г.). У ній виділяють верхній чепцевий кут, який розміщується ззаду хвостатої частини печінки і триває до стравоходу і діафрагми, а також нижній чепцевий кут, який доходить до селезінкової поглиблення.
В результаті зсуву підшлункової залози виникає виражене здавлювання верхньої та нижньої брижових, а іноді і ворітної вен. Порушення кровооттока сприяє зміні моторної, всмоктувальної, захисної, ферментативної та інших функцій шлунково-кишкового тракту.
При своєчасному і кваліфікованому виконанні лікування органів черевної порожнини з поверненням підшлункової залози в ніс ложе, завдяки мануальний терапевт Київ, всі ці функціональні порушення зникають, не переходячи в морфологічні хвороби.