Збирання анамнезу захворювання

Збираючи анамнез захворювання, фельдшер зобов'язаний встановити час виникнення справжнього захворювання і передбачувані його причини, враховуючи в цьому відношенні і думку хворого - можливість перевтоми, охолодження, зараження, травми і так далі, ефективність застосування остеопатичне лікування вдома Київ, як незамінну лікувальну терапію .
З'ясовуючи анамнез захворювання, намагаються визначити фактичну причину, навіть якщо вона діяла багато років тому (наприклад, мегалобластна анемія, яка спостерігається у хворого зараз, - наслідок резекції шлунка, виконаної вісім років тому). Не слід переоцінювати патогенетичної ролі психічних травм (хворі їх вважають вирішальними для свого захворювання, у тому числі і ревматизму і пухлин, що, зрозуміло, невірно). За розповіддю хворих, і інфаркт міокарда, і гострий лейкоз, і анемія починаються «після грипу». Нерідко ці вирази фельдшер без критичної оцінки переносить в медичну документацію. У таких випадках потрібно лише обмежитися констатацією факту грипу, не зв'язуючи його з подальшою динамікою хвороби.
Збираючи і викладаючи анамнез захворювання, бажано не «ковзати» по поверхні, перераховуючи лікарні, куди госпіталізували хворого, і попередні діагнози; набагато важливіше для розуміння сутності патологічного процесу оцінити (зафіксувати) динаміку скарг, об'єктивних симптомів і ефект застосовувалися ліків.
Збираючи анамнез життя, необхідно встановити перенесені захворювання і травми, у жінок з'ясувати кількість вагітностей, здоров'я дітей, характер менструацій (терміни останньої). Зрозуміло, для літньої людини перенесені в ранньому дитинстві інфекції не мають істотного значення, але у всіх випадках слід фіксувати наявність в анамнезі рецидивуючих пневмоній і ангін, важкої скарлатини, токсичного грипу, туберкульозу, венеричних захворювань. Іноді в діагностичному плані, при лікування хребта Шостка, важливий облік перенесених операцій і травм, у тому числі поранень.