Шкіра та її захисні властивості

Враховуючи важливість послуги лікувальний масаж в Києві як засобу зміцнення здоров'я і лікування різних захворювань, нам необхідно познайомитися, в першу чергу, з органом, на який справляє свій цілющий вплив цей масаж. Органом цим є шкіра людини.
Шкірні покриви є складною і до кінця непізнаною частиною людського організму. Тривалий час вважали, що вони виконують просту і до того ж пасивну роль захисної оболонки тіла і не більше. Так думали далекі від медицини люди, і навіть деякі лікарі. Може бути, це було одним з найбільш не пробачних помилок. Двадцяте століття внесло ряд поправок в уявлення про шкіру. У всякому разі, він висунув більш сучасні поняття.
Вчені встановили, що шкіра наділена чудовою і різноманітною активністю, що вона є не менш важливим органом, ніж будь-який інший. У семи її шарах, як в багатоярусної споруді, розташовується колосальна кількість різних елементів: клітин, волокон, гладких м'язів, пігментів, сальних і потових залоз, рецепторів, а також розгалужена мережа кровоносних і лімфатичних судин, на що ефективно впливає масаж вдома Київ і так далі.
Маса шкіри досить велика, в середньому вона становить 20% від загальної маси тіла людини. За допомогою шкіри організм захищає себе від зовнішніх впливів - механічних, фізичних, хімічних і мікробних. У ній відбуваються складні процеси, які доповнюють, а почасту дублюють роботу деяких внутрішніх органів. Всій своїй площею, рівної 2,5 м2, чиста і здорова шкіра бере участь в диханні, регуляції тепла, обміні речовин, виробленню ферментів і медіаторів, очищенні організму від шкідливих шлаків і надмірного накопичення води. Виходить, що у даному разі вона функціонує як допоміжні легені, серце, печінка і нирки.
Кому не відомий, наприклад, очисний, потогінний ефект, що виникає самостійно, або за допомогою ліків при важких лихорадящих захворюваннях. При потовиділенні і випаровуванні через шкіру виводиться 27% води.
У звичайних умовах шкіра виділяє за добу 650 г вологи і близько 10 г вуглекислоти, при посиленому потовиділенні їх кількість збільшується в кілька разів. Максимально за 1 годину може виділитися від 1 до 3,5 л поту, що еквівалентно віддачі 2500-8750 кДж тепла (Хауліке І., 1978; та ін.). Величезна робота залозистого апарату шкіри, під час рясного потовиділення, воістину благотворна. Шкіра служить своєрідним кров'яним депо, будучи як би другою селезінкою організму. У певних умовах розширені судини шкіри здатні вмістити більше 1 літру крові. Це досить значна цифра, якщо врахувати, що обсяг всієї циркулюючої крові дорівнює 5 л. Є над чим замислитися лікарям і противникам російських і фінських бань з юмейхо-терапія в Києві, залмановскіх ванн, і, поширених в Японії, фурованн з температурою до 45 °.
Як важлива залоза зовнішньої і внутрішньої секреції і шкіра тісно пов'язані з усіма внутрішніми органами, сполучною тканиною, гіпофізом, наднирковими та іншими ендокринними залозами. Як джерело численних нервових і судинних реакцій вона також виділяє тепло і іони.