Діагностика при порушених функціях суглобів

В даний час виділяють захворювання, на які результативно впливає лікувальний масаж в Києві: 1) переважно обмінно-дистрофічні (артрози, хондропатії); 2) переважно запальні (артрити); 3) вторинні артропатії (при пухлинних, гематологічних, неврологічних, ендокринних та інших захворюваннях).
Про інфекційних артритах і мануальний масаж вдома Київ говорять у тих випадках, коли в тканинах суглоба виявлені і мікроорганізми, і їх антигени; постінфекційні артрити (при наявності тільки мікробного антигену). Виділяють також реактивні артрити (при відсутності в суглобі в момент дослідження і мікроба, і його антигену) і так звані запальні артрити, етіологія яких невідома, але генез нерідко пов'язаний з відкладенням імунних комплексів. Інфекційно-алергійний поліартрит, виділений А. І. Нестеровим в 1961 р як самостійна нозологічна форма, в даний час «розпався» на інфекційні (постінфекційні) і алергічні артрити.

Такі супутні захворювання, як ожиріння, тонзиліт, туберкульоз та ін., мають особливе значення як передумови для артропатій.

При діагностиці в зв'язку із захворюваннями суглобів, проти яких використовують масаж на дому в Києві, обов'язковий облік захворювань у батьків, рідних братів і сестер хворого та інших родичів. Сімейний анамнез набуває особливого значення при діагностиці подагри, псоріатичного артриту, ревматизму, охроноза, дегенеративних артрозів раннього віку (хвороба Кашина -Бека).