Вплив лазні на наше здоров'я
Декілька слів про вплив лазні. "Лазня парить, лазня править, лазня все поправить" - так справедливо свідчить народне прислів'я, що відбиває відношення до лазні на Русі.
Доведено, що мануальний масаж Шостка, а також висока температура сприяє очищенню шкіри за рахунок посиленого потовиділення, і робить вплив на терморегуляцію, будучи своєрідною гімнастикою для судин, а також сприяє зниженню тонусу, підвищенню м'язової сили і витривалості, прискорює відновні процеси в організмі людини.
Лазня протипоказана лише при важкому перебігу захворювання в гострий період, сильному болі в спині, кінцівках і викривленні хребетного стовпа.
Крім того, лазня не рекомендується при серцево-судинних захворюваннях, хворобах легенів, вегетативному неврозі, гарячкових станах, шкірних і інфекційних захворюваннях.
Різновиди цих процедур, а також послуги масажиста в Шостці в основному
обумовлені традиціями народів, національними звичаями, кліматичними особливостями і т. д. Нині
найбільш популярні лазні "сухого" пара і російські лазні. Кожна з них має
свої переваги і недоліки.
Лазні "сухої пари". Найбільш типовим представником цього
виду лазень являється сауна (фінська лазня). Для неї характерні висока температура повітря в парильному
відділенні (до 100°С і більше) і низька вологість (3-5 %). Низька
вологість призводить до посиленого випару поту з поверхні тіла, що забезпечує зниження температури шкіри за рахунок утворення прошарку повітря з нижчою, ніж що оточує, температурою. Такий механізм захисної терморегуляції дозволяє відносно легко переносити температуру в межах 100° С.